Informacje


  Gminna Biblioteka Publiczna w Białej - Katalog Księgozbioru

Zobacz filmiki na Youtube


W miniony wtorek tj. 17 września Gminna Biblioteka Publiczna w Białej wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Białej wzięła udział w VIII edycji akcji "Narodowe Czytanie". W tym roku odbyło się ono w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej. Uroczystość poprowadziły: nauczyciel i bibliotekarz Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej - Beata Sip oraz bibliotekarz Publiczno-Szkolnej Biblioteki w Młynisku - Wioletta Dwornicka.
Zobacz więcej...10 sierpnia 2019 to szczególny dzień dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Białej Rządowej. Tego dnia świętowały one 95-lecie istnieje ich koła. Uroczystość miała miejsce na sali OSP w Białej. Na ręce przewodniczącej Lilii Grabowskiej zostały złożone gratulację i podziękowania za ten miniony czas, a także życzenia na kolejne lata działalności.

Zobacz więcej...14 lipca miał miejsce okrągły jubileusz Orkiestry Dętej z Naramic. 100 pięknych i cudownych lat już za Nimi. Mszę odprawił ksiądz proboszcz Wojciech Szulakiewicz. Po celebracji mszy świętej orkiestra oraz zaproszeni goście podążyli na salę OSP w Naramicach.
Zobacz więcej...25 sierpnia odbyły się Dożynki Gminy Biała, których gospodarzem w tym roku było sołectwo Brzoza. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem korowodu dożynkowego, uformowanego koło posesji pana Pawła Niesłonego.
Zobacz więcej...Niezmiennie jak co roku 1 sierpnia, w parafii św. Piotra w Okowach w Białej odbywa się odpust. Z tej właśnie okazji Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej zorganizował festyn odpustowy.

Zobacz więcej...  XIV Przegląd Orkiestr Dętych Biała '2019  5 lipca 2019 r. gminę Biała odwiedzili goście z zaprzyjaźnionej gminy Czarna z powiatu dębickiego. Delegacja składała się z 53 osób, wśród których...

Zobacz więcej...  
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej realizuje operację typu Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich pn. "Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej wraz z montażem windy dla osób niepełnosprawnych" Współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania: "Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji i kultury oraz powiązanej infrastruktury" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Celem operacji jest zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturalnego, rozwój infrastruktury kulturalnej poprzez modernizacje budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej wraz z montażem windy dla osób niepełnosprawnych oraz ułatwienie niepełnosprawnym mieszkańcom Gminy Biała dostępu do korzystania z ofert kulturalnych realizowanych w budynku GOKiS-u.
Zakres rzeczowy obejmuje:
a) roboty remontowe wewnątrz budynku:
- roboty rozbiórkowe
- roboty montażowe
- roboty wykończeniowe
- ślusarka
- roboty elektryczne
b) budowa platformy pionowej do transportu osób niepełnosprawnych:
- roboty budowlane
- montaż platformy
- utwardzenie dojść

Całkowita wartość projektu: 265 077,54 zł.
Wartość dofinansowania z EFRROW w ramach PROW 2014 - 2020: 168 668,00 zł.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Modernizacja budynku...

               © 2013 hobby_TOT all right reserved   


Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać. Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.