Informacje


  Gminna Biblioteka Publiczna w Białej - Katalog Księgozbioru

Zobacz filmiki na Youtube

9 listopada 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Szadku odbył się III Przegląd Piosenki Patriotycznej "Matecznik" - Artystyczne Spotkania Amatorskich Zespołów Wokalnych Seniorów. Na scenie zaprezentowało się 15 zespołów w tym zespoły: Zespół Śpiewaczy Biała i Zespół Śpiewaczy "Naramianki" z Naramic.
Zobacz więcej...27 października 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbył się XI Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Z gminy Biała wzięły w nim udział dwa zespoły śpiewacze: Zespół Śpiewaczy z Białej i Zespół Śpiewaczy "Naramianki" z Naramic.
Zobacz więcej...15 października 2019 roku aktorzy teatru KRAK - ART przedstawili dzieciom z Publicznego Przedszkola w Białej wesoły, pełen humoru, szybkich zwrotów akcji spektakl z morałem, będący adaptacją wiersza Jana Brzechwy ...
Zobacz więcej...Zobacz więcej...Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już osiemnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić dzieciom jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.
Zobacz więcej...21 i 22 września 2019 r. odbył się IX Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych "Złoty Talizman". Gospodarzem przedsięwzięcia, jak co roku był Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach. Celem przeglądu jest promowanie muzyki ludowej, ochrona i rozpowszechnianie folkloru z zachowaniem autentycznego stroju ludowego.
Zobacz więcej...20 września 2019 roku w kino-teatrze "Syrena" odbył się koncert podsumowujący projekt "Nasze korzenie, nasza duma!". Projekt był przedsięwzięciem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu i Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu.
Zobacz więcej...W miniony wtorek tj. 17 września Gminna Biblioteka Publiczna w Białej wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Białej wzięła udział w VIII edycji akcji "Narodowe Czytanie". W tym roku odbyło się ono w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej. Uroczystość poprowadziły: nauczyciel i bibliotekarz Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej - Beata Sip oraz bibliotekarz Publiczno-Szkolnej Biblioteki w Młynisku - Wioletta Dwornicka.
Zobacz więcej...

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
"Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej wraz z montażem windy dla osób niepełnosprawnych"
(zobacz więcej...)

               © 2013 hobby_TOT all right reserved