Informacje

  Gminna Biblioteka Publiczna w Białej - Katalog Księgozbioru

Zobacz filmiki na YoutubeSzanowni Mieszkańcy Gminy Biała!


  Gmina Biała w roku 2018 godnie włączyła się w obchody przypadającej wtedy setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Realizowany był z inicjatywy Wójta projekt mający na celu upamiętnienie osób z naszej gminy, które walczyły zbrojnie w oddziałach polskich na frontach I wojny światowej 1914 - 1918, powstań śląskich 1919-1921, powstania wielkopolskiego 1918 - 1919, czy też w wojnie polsko -bolszewickiej 1919 - 1920. Projekt realizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej, przy udziale Szkół Podstawowych w Białej, Naramicach i Młynisku oraz we współpracy z Księżmi Proboszczami parafii z terenu Gminy Biała. Osobą odpowiedzialną merytorycznie za realizacje projektu był Pan Damian Orłowski – nauczyciel w Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej.
  W tym roku przypada 100. rocznica bitwy warszawskiej. W związku z tą wyjątkową rocznicą zamierzamy uzupełnić tablice odsłonięte na gminnych cmentarzach w roku 2018 poprzez dopisanie tych osób z naszej gminy, które o wolną Polskę walczyli w tamtym czasie z bronią w ręku, a wiedza o ich czynach, o ich udziale w odzyskaniu przez nasza ojczyznę niepodległości nie została przez rodziny czy inne osoby we właściwym czasie ujawniona.
Zobacz/pobierz cały tekst.
Zobacz/pobierz ankietę.
Zobacz więcej...  Konkurs na "Tradycyjną Ozdobę Wielkanocną" zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Białej miał na celu kultywowanie tradycji świątecznych, kształtowanie zainteresowań plastycznych, rozbudzenie wyobraźni i kreatywności. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej i w Młynisku przygotowały dowolną techniką Wielkanocną Ozdobę.

Zobacz więcej...  Gminna Biblioteka Publiczna w Białej brała udział w projekcie "Mała książka - wielki człowiek".
Projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii"Mała książka - wielki człowiek". Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Zobacz więcej...


  W walentynkowe przedpołudnie salę Gminnego Centrum Informacji w Łyskorni wypełniły babcie i dziadkowie z miejscowego przedszkola. Mogli oni posłuchać wierszyków oraz piosenek w wykonaniu swoich pociech. Dzieci wraz z przedszkolankami przygotowały mnóstwo życzeń, a także taniec podczas którego dodatkowo głośno śpiewały "Dlatego kocham Ją mocno..."

Zobacz więcej...  Wspólne świętowanie otworzyła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej Katarzyna Pichlińska, witając wszystkich przybyłych. Następnie, pełne ciepła i serdeczności życzenia okolicznościowe wszystkim Paniom złożyli...

Zobacz więcej...  We wtorkowe popołudnie, 25 lutego 2020 r. Wzorowi Czytelnicy czytelni zostali uhonorowani nagrodami w postaci pucharów, książek i dyplomów wręczonych przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej - Katarzynę Pichlińską.

Zobacz więcej...  XIII Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej dla solistów ostatnich klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych odbył się w dniach 19 i 20 lutego 2020 r. w II Liceum im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

Zobacz więcej...  W dniach 18-19 stycznia 2020 roku w Pajęcznie obył się VI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym brały udział dziewczęta z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej.

Zobacz więcej...  Dawniej na wsi, na długie, zimowe wieczory, najlepszym lekarstwem na nudę była pierzawka. Spotkania gospodyń wiejskich z powodzeniem zastępowało radio, telewizję, komputer i inne współczesne rozrywki. Koło Gospodyń Wiejskich w Białej, postanowiło przywrócić ten stary, prawie zapomniany zwyczaj.

Zobacz więcej...  17 stycznia 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Bolesławcu odbył się Koncert Konkursowy Festiwalu "Kolędy i pastorałki z Serca". Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej w kategorii do lat 12...

Zobacz więcej...  W piątek, 17 stycznia 2020 r. od godz. 17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białej odbył się Wielki Koncert Młodych Talentów, w którym wystąpili uczniowie uczący się w Sekcji Muzycznej GOKiS w Białej.

Zobacz więcej...  02 lutego 2020 r. w sali OSP w Brzozie odbył się V Zimowy Turniej Szachowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorami Turnieju byli Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej oraz Sołectwo Brzoza.

Zobacz więcej...

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
"Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej wraz z montażem windy dla osób niepełnosprawnych"
(zobacz więcej...)

               © 2013 hobby_TOT all right reserved