Informacje

  Gminna Biblioteka Publiczna w Białej - Katalog Księgozbioru

Zobacz filmiki na Youtube  Konkurs na "Tradycyjną Ozdobę Wielkanocną" zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Białej miał na celu kultywowanie tradycji świątecznych, kształtowanie zainteresowań plastycznych, rozbudzenie wyobraźni i kreatywności. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej i w Młynisku przygotowały dowolną techniką Wielkanocną Ozdobę.

Zobacz więcej...  Gminna Biblioteka Publiczna w Białej brała udział w projekcie "Mała książka - wielki człowiek".
Projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii"Mała książka - wielki człowiek". Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Zobacz więcej...


  W walentynkowe przedpołudnie salę Gminnego Centrum Informacji w Łyskorni wypełniły babcie i dziadkowie z miejscowego przedszkola. Mogli oni posłuchać wierszyków oraz piosenek w wykonaniu swoich pociech. Dzieci wraz z przedszkolankami przygotowały mnóstwo życzeń, a także taniec podczas którego dodatkowo głośno śpiewały "Dlatego kocham Ją mocno..."

Zobacz więcej...  Wspólne świętowanie otworzyła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej Katarzyna Pichlińska, witając wszystkich przybyłych. Następnie, pełne ciepła i serdeczności życzenia okolicznościowe wszystkim Paniom złożyli...

Zobacz więcej...  We wtorkowe popołudnie, 25 lutego 2020 r. Wzorowi Czytelnicy czytelni zostali uhonorowani nagrodami w postaci pucharów, książek i dyplomów wręczonych przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej - Katarzynę Pichlińską.

Zobacz więcej...  XIII Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej dla solistów ostatnich klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych odbył się w dniach 19 i 20 lutego 2020 r. w II Liceum im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

Zobacz więcej...  W dniach 18-19 stycznia 2020 roku w Pajęcznie obył się VI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym brały udział dziewczęta z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej.

Zobacz więcej...  Dawniej na wsi, na długie, zimowe wieczory, najlepszym lekarstwem na nudę była pierzawka. Spotkania gospodyń wiejskich z powodzeniem zastępowało radio, telewizję, komputer i inne współczesne rozrywki. Koło Gospodyń Wiejskich w Białej, postanowiło przywrócić ten stary, prawie zapomniany zwyczaj.

Zobacz więcej...  17 stycznia 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Bolesławcu odbył się Koncert Konkursowy Festiwalu "Kolędy i pastorałki z Serca". Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej w kategorii do lat 12...

Zobacz więcej...  W piątek, 17 stycznia 2020 r. od godz. 17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białej odbył się Wielki Koncert Młodych Talentów, w którym wystąpili uczniowie uczący się w Sekcji Muzycznej GOKiS w Białej.

Zobacz więcej...  02 lutego 2020 r. w sali OSP w Brzozie odbył się V Zimowy Turniej Szachowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorami Turnieju byli Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej oraz Sołectwo Brzoza.

Zobacz więcej...

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
"Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej wraz z montażem windy dla osób niepełnosprawnych"
(zobacz więcej...)

               © 2013 hobby_TOT all right reserved